Власники машин звертають мало уваги на ремені безпеки. Більшість водіїв взагалі не знають, що ремені поділяються на види.

Далі ми розберемо ремінь не з боку зовнішнього вигляду, а пройдемося повністю з важливих питань про ремені.

навіщо потрібні ремені безпеки

Чи необхідні ремені безпеки?

Водії не приділяють уваги цьому елементу машини, вважаючи його неефективним варіантом безпеки від аварій на дорогах. Є такі водії, які намагаються надавати статистику високу травматичність водіїв, які потрапляють в аварії з пристебнутими ременями.

В якійсь мірі можна погодитися з тим, що є ризики отримання каліцтв від пристебнутого ременя. Тут можна виділити окрему категорію водіїв, які роблять невірні способи кріплення. Статистика говорить, що 40% пасажирів і водіїв, не можуть нормально закріплювати свій тулуб ременем.

як працює ремінь безпеки в машині

Це все не йде в порівняння зі статистикою порятунків при серйозних аваріях. Якщо бути точніше, то 70% порятунків відбуваються через фіксування тулуба ременем.

Як функціонує ремінь безпеки?

Головна мета, це максимальне утримання тулуба людини на автомобільному кріслі. При ударі, тіло буде сповзати вперед, якщо відбувається аварія з обертанням автомобіля, щось не пристебнутий пасажир зможе травмувати не тільки себе, а й інших пасажирів в кабіні.

Утримання пасажира викликає правильну фіксацію тіла в разі відкриття подушок безпеки. Це підвищить їх ефективність під час заощадження життя.

Основна складова створення ременя, це тягнеться волокно. Воно володіє якістю поглинання виникає енергії за рахунок опору 2 тел.

У конструкцію ременів входить спеціальний пристрій поглинання енергії, воно має вигляд амортизатора.

У момент фіксації ременя до тулуба, пасажир повинен зняти з себе речі на зразок якихось сумок або невеликих портфелів. Це ж стосується і тримання дітей або тварин на руках. Подібні речі призводять до травм.

Види ременів безпеки

Перші моделі ременів були далеко не ідеальні в функціонуванні, тому конструктори та інженери стали створювати інші моделі, удосконалювати наявні. З’являлася велика кількість ременів, далеких від ідеалів. Результатом цієї багаторічної гонки модифікацій та поліпшень стали кілька загальних типів ременів. Кожні з цих видів має свої плюси та мінуси.

види ременів безпеки
3 точечный ремень безопасности «РБ-3000»

Розглянемо детальніше кожен з цих видів:

  1. Двоточкові ремені безпеки (інша їх назва «поясні»). Найстаріша різновид ременів. Вони до сих пір використовуються та поширені в нових марках машин. Найчастіше вони комплектуються на заднє пасажирське крісло, в центральній частині. Ремінь одягається на талії справа наліво. Головний його мінус, це не достатня гарантія утримання пасажира в одному місці, під час ДТП. Поясні ремені встановлюють також в кріслах літаків та громадському транспорті&
  2. Триточкові ремені (інша їх назва «діагонально-поясні»). Цей вид популярний серед автомобільних виробників, він часто зустрічається в автомобілях і багато хто бачив саме його. Він розташований в формі V, це дозволяє однаково розподіляти навантаження по всій довжині ременя. Подібний вид ременів є універсальним через те, що підходить як до передніх сидінь, так та заднім. Він міцно фіксує людини, не даючи йому травмувати тулуб під час аварії.
  3. Четирехточние ремені безпеки. В автомобілях серійного виробництва, такий вид ременів практично не зустрічається. Основний комплектований їм транспорт, це спортивні машини, позашляховики та різний спеціальний транспорт. З назви зрозумілий сенс дії такого виду ременів, такий ремінь кріпиться до сидіння в чотирьох точках. Таке кріплення допомагає утримувати тулуб від різних перекидань та ударів головою, зокрема потилицею.
  4. П’ятиточкові ремені безпеки. Подібний вид використовується у вузькій лінійці автомобілів. Ними укомплектовують сидіння дорогих автомобілів, суперкарів та різних дитячих сидінь. Цей вид ременя складається з двох поясних перпендикулярних ременів, що йдуть від плеча та один додатковий між ніг. П’ятиточкові ремені безпеки укомплектовуються спеціальної надувний системою. Вона знижує ризики сильних травм за рахунок інерції пасажира.
види ременів безпеки

Як влаштований ремінь безпеки?

Незважаючи на різні види, пристрій ременя безпеки робиться за загальним зразком. Він являє собою набір декількох частин, взаємодіючих між собою.

Главные части ремня безопасности:

  1. Лямка.
  2. Засувка.
  3. Втягуючий механізм.
  4. Кріплення (різні болти і шарніри).

Злагоджена робота кожного з цих елементів, забезпечує якісну роботу ременя безпеки. Взяти той же кріплення ременя, в момент удару воно не розірветься, а буде міцно кріпити ремінь на тулуб.

Крім зазначених елементів, в ремені йде взаємодія маятника з маховиком, що реагує на зміщення важелів кріплення котушки. Ще використовується краповий механізм, блокуючий в момент аварії перетягування Лямочні осі (це можна перевірити за допомогою різкого смикання ременя).

Ремень безопасности 3600 автоматический
2 точковий ремінь безпеки «РБ-3600»

Важливість ременів безпеки в автомобілі

Ми розібрали головні питання, що стосуються будь-яких ременів безпеки.

Давайте ще раз згадаємо, що ми розглянули в статті:

  • Необхідність ременів безпеки;
  • функціонування ременя;
  • Види ременів безпеки;
  • Устрій ременя.

Ремінь, це важливе доповнення автомобіля, яке може врятувати не тільки від травм, але і збереже життя пасажира при виникненні серйозних ДТП.

Людям варто уважніше ставитися до цієї частини автомобіля і не нехтувати її використанням.

Користуйтеся інформацією зі статті та по можливості діліться їй зі своїми знайомими. Можливо, вони переглянуть свої погляди та будуть частіше користуватися ременями безпеки, зменшуючи ймовірність отримання великих травм під час аварії.

5/5 - (5 votes)