Виконати заміну гальмівних шлангів під силу навіть недосвідченому автолюбителю. Потрібно лише дотримуватись певного алгоритму дій та підготувати необхідний інструмент.

Навіщо потрібна заміна шлангів і як їх вибрати?

Періодичність заміни визначається низкою факторів, таких як: вік автомобіля, умови експлуатації та ін. Не існує єдиних встановлених термінів заміни, проте деякі рекомендації все ж таки є. Так, робити заміну цієї деталі слід кожні 80-100 тис. км пробігу.

заміна передніх гальмівних шлангів

Для виготовлення гальмівних шлангів використовується гума високої міцності, здатна витримувати тиск, що перевищує 10 МПа, що можна порівняти з робочими показниками гальмівної системи легкових авто. Але в процесі експлуатації матеріал втрачає свої характеристики, у результаті виникає розшарування, здуття або розрив шланга. Наслідки цієї проблеми можуть мати різний характер:

  • блокування доступу гальмівної рідини до поршня в результаті відшарування гуми, і, відповідно, порушення роботи гальмівних колодок і перешкода гальмування колеса;
  • запізнення роботи гальм через здуття шлангу, що може спричинити втрату контролю транспортного засобу при гальмуванні;
  • втрата тиску в гальмівній системі аж до відмови гальм через розрив шланга.

Для застереження подібних наслідків слід проводити перевірку стану гальмівних шлангів під час сезонної заміни гуми та гальмівних колодок. На їх поверхні не повинні бути сліди підтікань гальмівної рідини, а також не допустима наявність будь-яких дефектів.

заміна передніх гальмівних шлангів

Як підготуватися до заміни шлангів

Установка естакади або оглядова яма позбавлять необхідності піднімати авто домкратом і виконувати демонтаж коліс. Але у разі їх відсутності потрібно заздалегідь підготувати:

домкрат;
ганчір’я;
кілька брусків дерева;
набір ключів від 8 до 17 мм;
мідні шайбочки;
противідкатні упори;

Також у ході робіт будуть потрібні рукавички і нова гальмівна рідина.

Мідні гайки повинні бути виключно визначеного діаметра, вказаного в посібнику з експлуатації. Також його можна визначити через каталог запчастин, використовуючи VIN-код транспортного засобу. Вибираючи гальмівні шлаги, краще віддати перевагу оригінальним деталям або схваленим виробником автомобіля.

як замінити задній гальмівний шланг

Етапи проведення заміни гальмівних шлангів

Заїхавши на оглядову яму або піддомкративши авто та демонтувавши колесо, можна переходити до наступних дій:

  1. Болт, за допомогою якого шланг кріпиться до супорту, необхідно викрутити та прочистити канали за допомогою дроту.
  2. Перегнути гальмівний шланг на 180 і закріпити дротом.
  3. Заглушити трубку, попередньо відкрутивши другу частину шланга, і використовуючи болт відповідного діаметра.
  4. Приєднати нову трубку до гальмівного супорта, при цьому прокладаючи мідні шайби по обидва боки.
  5. Встановити та зафіксувати другий кінець шланга, попередньо знявши заглушку з гальмівної трубки.

Проводити роботи слід у рукавичках і максимально оперативно, оскільки зволікання може стати причиною серйозного витікання гальмівної рідини і обернутися проникненням повітря в систему. У подібних ситуаціях доведеться прокачати гальмівну систему, і процес матиме певні особливості в залежності від конфігурації гальм.

По завершенні заміни потрібно повернути колесо на вихідне місце та виконати прокачування гальм передніх коліс згідно з інструкцією. Також потрібно провести заміну гальмівної рідини на нову, аналогічну до тієї, що використовувалася до виконання процедури заміни шлангів.